Darmowa dostawa od 50,00 zł

Czego potrzebuje dziecko na pierwszy trening hokejowy?

2023-06-06
Czego potrzebuje dziecko na pierwszy trening hokejowy?

Każdego roku hokej w Polsce przyciąga uwagę wielu nowych fanów. Jeśli Twoje dziecko zainteresowało się w grą hokeja na lodzie, a Ty jako rodzic wiesz o tym sporcie niewiele ten poradnik jest dla Ciebie. Poniżej postaramy się wyjaśnić jak wybrać pierwszy sprzęt hokejowy dla Twojego dziecka i opisać do czego służy każdy element wyposażenia. Na końcu postaramy odpowiedzieć się na najczęściej zadawane pytania dotyczące dziecięcego sprzętu do hokeja.

Zestawienie sprzętu hokejowego

Lista sprzętu hokejowego:

Powyższa lista zawiera cały niezbędny sprzęt jakie Twoje dziecko powinno mieć ze sobą na treningach hokeja. Niezależnie w jakiej lidze gra i jak zaawansowane jest Twoje dziecko , będzie potrzebowało każdego elementu wyposażenia wymienionego powyżej. Gwarantuje to bezpieczeństwo zarówno jeśli chodzi o upadki na lodzie, uderzenia kijem hokejowym lub krążkiem i inne niepożądane zdarzenia które mogą wydarzyć się podczas treningu lub meczu.

Zaczynając od góry, kask jest niezbędny dla każdego hokeisty niezależnie od wieku. Kask chroni głowę przed kijami, krążkami i uderzeniami innych graczy. Każdy kask hokejowy powinien mieć z tyłu naklejkę HECC (Hockey Equipment Certification Council) umieszczoną z tyłu. Informuje ona o dacie ważności kasku i o tym, że został zaprojektowany przez producenta zgodnie z wytycznymi.

Kolejnym elementem wyposażenia, który jest wymagany dla młodzieżowych hokeistów i polecany jest graczom w każdym wieku, jest ochraniacz szczęki. Pomoże to chronić zęby i szczękę Twojego dziecka po uderzeniu, ale co ważniejsze, pomoże zmniejszyć ryzyko urazów głowy i mózgu.

Ochraniacz szyi pełni podobną funkcję do tych dwóch powyższych elementów wyposażenia. O ile ochraniacz na szyję staje się opcjonalny po szkole średniej wcześniej nie należy z niego rezygnować. Ochraniacz na szyję pomagają chronić przed wszelkiego rodzaju skaleczeniami, które mogą potencjalnie wystąpić podczas gry. Pomaga również chronić graczy przed uderzeniami przedmiotów, takich jak zbłąkany kij lub kask.

Schodząc w dół do tułowia i ramion, Twoje dziecko będzie potrzebowało dwóch kluczowych elementów wyposażenia: naramiennika i kompletu nałokietników. Naramienniki są ważne z kilku powodów. Dorastając Twoje dziecko będzie przechodzić przez szeregi młodzieżowego hokeja, aż osiągnie wiek, w którym uderzanie stanie się rutynową częścią gry. Solidny naramiennik przyniesie wiele korzyści, gdy nadejdzie ten czas. Ochroni również Twoje dziecko przed wieloma innymi rzeczami, takimi jak kije czy szybko zbliżający się krążek po strzale lub odbiciu. Nałokietniki chronią głównie przed kijami, ponieważ czasami mogą zaczepić się o ramiona. Mogą być również bardzo pomocne podczas upadku. Kiedy młodzi zawodnicy upadną, zazwyczaj chcą przerwać upadek łokciami. Z tego powodu posiadanie dobrze wykonanego zestawu ochraniaczy na łokcie będzie bardzo korzystne. Ten ekwipunek można przykryć koszulką, która pomoże utrzymać wszystko zapięte.

Rękawice hokejowe również są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego hokeisty. Do ich głównych zalet należy: świetna ochrona przed kijami innych graczy, ochronę przed krążkiem, przed strzałami oraz ochronę przed kontaktem z bandą.

Jednym z ważniejszych elementów, a niestety często pomijanym podczas pierwszych zakupów jest suspensor. Pomaga on chronić genitalia, a modele z paskami podtrzymują również getry.

Jeśli chodzi o ochronę nóg nie możemy zapomnieć o nagolennikach. Jest to kolejny element wyposażenia, o którym nie powinien zapomnieć żaden hokeista. Nagolenniki pomogą chronić dolne partie nóg i kolana Twojego dziecka przed strzałami i upadkami. Jeśli kupujesz sprzęt używany zwróć uwagę na to ile lat mają nagolenniki. Mimo, że nie posiadają one daty ważności tak jak kaski to wraz z mijającym czasem, oraz poprzez użytkowanie obniżają swoje właściwości i poziom ochrony jaki zapewniają po kilku sezonach może się drastycznie zmniejszyć. Zechcesz również zapewnić swojemu dziecku getry hokejowe. Zaleca się używania specjalnych getrów hokejowych, zamiast długich skarpet ponieważ są one bardziej oddychające i bardziej odporne na przecięcia.

Kolejnym elementem ochrony nóg są spodnie hokejowe. Spodnie hokejowe to zasadniczo obficie wyściełane „szorty”, które w pełni chronią uda gracza przed uderzeniami kijów i strzałami. Spodnie hokejowe ochronią również dolną część pleców, zarówno w przypadku uderzenia kijem jak i upadku. Ważne jest, aby zapewnić dziecku odpowiednio dopasowaną parę spodni, aby upewnić się, że nie zwisają lub nie są zbyt krótkie, przez co dolna część ud będzie odsłonięta.

Łyżwy są niezbędnym elementem sprzętu hokejowego i mogą wpływać na sposób, w jaki młodsze dzieci rozwijają swoją grę w hokeja na lodzie. Niewłaściwie dopasowana para łyżew może być niewygodna i może sprawić, że dziecko nie będą chciało wychodzić na lód. Wybierając parę łyżew, ważne jest, aby upewnić się, że mają odpowiedni rozmiar, dopasowanie do kształtu stopy i są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeśli nie wiesz jak dobrać łyżwy koniecznie zajrzyj do naszego poradnika na ten temat.

Kolejnym elementem wyposażenia hokejowego, który ma kluczowe znaczenie dla rozwoju młodych hokeistów, jest kij hokejowy. Wybierając kij hokejowy, należy pamiętać o dwóch głównych czynnikach: długości kija i flexie kija. Jeśli Twoje dziecko wybierze kij, który ma zbyt wysoki flex, będzie miało trudności z wygięciem kija podczas strzałów, co negatywnie wpłynie na siłę uderzenia. Jeśli Twoje dziecko dostanie kij, który jest za krótki lub za długi, może to negatywnie wpłynąć na jego postawę w hokeju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kijach hokejowych kliknij tutaj.

Torba hokejowa pomoże nam przechować cały sprzęt z wyjątkiem kija hokejowego. Torby hokejowe są dostępne w dwóch różnych wariantach: na kółkach i do przenoszenia. Torby hokejowe na kółkach są popularne wśród młodszych dzieci, ponieważ większość dzieci w tym wieku nie jest w stanie nosić ciężkiej torby wypełnionej sprzętem. Niektóre torby mają wewnętrzne przegródki, a inne nie. Te przegródki pomagają uporządkować każdy element wyposażenia w osobną część torby. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i tego, który wariant najlepiej pasuje do Twojego dziecka.

Jakie są najlepsze marki sprzętu do hokeja?

Podczas gdy pojawiają się rozwijające się firmy hokejowe, Bauer Hockey i CCM Hockey pozostają najpopularniejsze. Ponieważ obie z nich istnieją od początku XX wieku, nie jest zaskoczeniem, że ich produkty zajmują większość rynku sprzętu hokejowego. O ile firmy te są popularne i często dzieci proszą o kupienie sprzętu tych marek, często lepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z podążania za modą i zakup sprzętu innych firm. Pozwoli to na obniżenie finalnej ceny za sprzęt hokejowy, jednocześnie nie tracąc a czasami nawet zyskując na jakości ponieważ w przypadku mniej znanych firm nie musimy płacić za „logo”. Często też sprzęt mniej znanych firm oferuje lepszą jakość w niższej cenie, ponieważ chcąc konkurować z większymi firmami mniejsi producenci skupiają się na technologiach i innowacji zamiast na marketingu. W przypadku kijów hokejowych i łyżew szczególnie polecamy zwrócić uwagę na produkty marki True Hockey. Jeśli chodzi o akcesoria hokejowe firmą wartą zapamiętania jest Blue Sports. Inne mniej znane marki hokejowe to np. Warrior, Sherwood czy Graf.

Często zadawane pytania dotyczące sprzętu do hokeja

Czy powinienem kupić większe łyżwy i pozwolić dziecku „dorosnąć do nich”?

O ile rozumiemy pokusę oszczędności to pójście tą drogą nigdy nie jest zalecane w przypadku łyżew. Bez względu na wiek zbyt duże łyżwy niekorzystnie wpływają na wszystko co się dzieje na lodzie. Zbyt duże łyżwy będą utrudniać jazdę i sprawiać, że dziecko zamiast uczyć się i rozwijać będzie próbowało niwelować niedogodność spowodowane złym dopasowaniem łyżew. Jeśli już musisz kupić większe łyżwy zadbaj o to, żeby były one większe nie więcej niż o pół rozmiaru hokejowego.

Jak powinien pasować sprzęt hokejowy mojego dziecka?

Kask: Po założeniu połóż ręce na górze i zobacz, jak bardzo kask się porusza. Nie chcesz, żeby mocno się trząsł ani chwiał na głowie Twojego dziecka, ale też nie chcesz, żeby był zbyt ciasny. Nałokietniki: Podczas zapinania na ramieniu nie powinno dojść do ześlizgiwania się nałokietników, ale też nie powinny być zbyt ciasne. Naramienniki: Upewnij się, że przylegają do ciała dziecka, gdy są zapięte. Rękawice: Powinny bez problemu pomieścić palce, a także umożliwiać wygodne trzymanie kija hokejowego. Dopuszczalnym jest aby rękawice były trochę za duże, jeśli jednocześnie zapewniają pełną ochronę dłoniom i nadgarstkom.

Jak założyć strój do hokeja?

Nie ma ściśle określonych zasad, każdy ma na to swój własny sposób, ale dobrym punktem wyjścia jest rozpoczęcie od dołu. Najpierw załóż suspensor, potem nagolenniki, getry, spodnie i łyżwy. Stamtąd przejdź do górnej części ciała. Najpierw załóż naramiennik, potem nałokietniki, koszulkę, kask i rękawice.

Jak czyścić sprzęt hokejowy?

Wszystkie warstwy bazowe, ochraniacze, koszulki, spodnie, wewnętrzną wkładkę nagolenników (jeśli są zdejmowane), naramienniki, nałokietniki oraz rękawice można prać w pralce. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, upewnij się, że używasz ciepłej wody, zwykłego detergentu (bez wybielacza) i korzystaj z delikatnego programu prania. Pamiętaj również, aby zapiąć wszystkie paski na rzepy, aby nie uległy uszkodzeniu. Po praniu można wysuszyć sprzęt na powietrzu lub włożyć do suszarki na niskim ustawieniu.

Jak przechowywać sprzęt do hokeja?

Sprzęt do hokeja powinien być przechowywany w chłodnej, otwartej przestrzeni, gdy tylko jest to możliwe. Nie będziesz chciał aby leżał w torbie, dopóki nie będziesz jej potrzebować. Możesz wyjąć go z torby i położyć na ziemi do wyschnięcia na powietrzu lub umieścić każdy element wyposażenia na suszarce.

Jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi sprzętu hokejowego?

Noś warstwy bazowe. Warstwy bazowe to bielizna termoaktywna na górną i dolną część ciała i para skarpet. Noszenie tych warstw nie tylko pomoże odprowadzić pot i wilgoć, ale również posłuży jako osłona między ciałem a sprzętem, aby ciało nie miało z nim bezpośredniego kontaktu. Noś warstwy bazowe. Warstwy bazowe to dopasowana koszulka na górną część ciała, spodnie kompresyjne i para skarpet. Nosząc te warstwy, nie tylko pomoże odprowadzić pot i wilgoć, ale również posłuży jako osłona między ciałem a sprzętem, aby ciało nie miało z nim bezpośredniego kontaktu. Po zejściu z lodowiska zaleca się również usunięcie wkładek w łyżwach. Pozwala to na przewietrzenie łyżwy i eliminuje możliwość tworzenia się rdzy. Dodatkowo, przed umieszczeniem sprzętu na powietrzu do wyschnięcia, możesz użyć kilku rozpyleń dezodorantu w sprayu na każdy element sprzętu. Spray dezodoryzujący pomaga neutralizować, niszczyć i dezodoryzować wszelkie zapachy.





 

Polecane

Ochraniacz na szyję CCM X30 JR

Ochraniacz na szyję CCM X30 JR

146,00 zł brutto/1szt.
Kask hokejowy CCM 70 Combo JR

Kask hokejowy CCM 70 Combo JR

296,00 zł - 385,00 zł brutto/1szt.
Kij hokejowy True Catalyst 3X3 JR

Kij hokejowy True Catalyst 3X3 JR

349,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 695 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-22
Szybka dostawa
2024-08-02
Wystąpiły problemy z przesyłką ze strony firmy kurierskiej sklep rozwiązał ten problem
pixel