Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Poradnik dla bramkarzy hokejowych: jak wybrac łyżwy bramkarskie?

2023-08-18
Poradnik dla bramkarzy hokejowych: jak wybrac łyżwy bramkarskie?

Jak powinny pasować łyżwy bramkarskie?

Łyżwy powinny doskonale dopasować się do stopy, otulając ją z każdej strony. Odpowiednio dobrana łyżwa będzie idealnie przylegać do stopy, unikając niekomfortowych punktów nacisku. Przy wiązaniu łyżwy, upewnij się, że język buta równomiernie leży między oczkami, bez nadmiernego napinania lub przesuwania. Oczka nie powinny wystawać ponad górę stopy. Dobrej jakości wskazówką co do rozmiaru jest wybór łyżwy o 1,5 rozmiaru mniejszej od buta bramkarza.

Styl i preferencje łyżew bramkarskich

Ostatnie lata przyniosły znaczące zmiany w dziedzinie łyżew bramkarskich, stawiając je w centrum uwagi. Kluczową innowacją jest rewizja kowadła – tej części łyżwy, która obejmuje dno stopy i trzyma stal. Obecnie bramkarze koncentrują się na zmniejszeniu tej części, dążąc do uzyskania większego kąta ataku i reakcji. Łyżwy bramkarskie stały się również lżejsze i bardziej sztywne, aby dorównać parametrom łyżew graczy. Modyfikacje dotknęły również stali, która teraz jest węższa (3 mm zamiast 4 mm) i wyżej osadzona, co razem z mniejszym kowadłem tworzy przewagę ruchową.

Użycie i konserwacja łyżew bramkarskich

Różne modele łyżew bramkarskich odpowiadają różnym poziomom ochrony i intensywności użytkowania. Łyżwy profesjonalne przeznaczone są do częstego użytku (4-7 razy w tygodniu), seniora służą do mniej intensywnej aktywności (2-5 razy w tygodniu), a podstawowe modele seniorskie są stworzone na sporadyczne wyjścia (1-3 razy w tygodniu). Wybór odpowiedniego modelu może wpłynąć na komfort i wydajność. Pamiętaj, aby po każdym użyciu wyjmować wkładki, wycierać ostrza i kowadło oraz używać osłon podczas transportu, co pomoże w utrzymaniu dobrego stanu łyżew.

Dostosowanie łyżew bramkarskich

Nawet najmniejsze elementy łyżew można dostosować, co może znacząco poprawić komfort i osiągi. Opcje dostosowania obejmują tworzenie odwzorowania stopy w niestandardowym rozmiarze, regulację liczby oczek, dostosowywanie sztywności paneli wewnętrznych i zewnętrznych, jak również wybór odpowiedniej grubości i wysokości języka oraz stali. Dzięki tym możliwościom bramkarz może osiągnąć optymalne wrażenia. Jeśli poszukujesz bardzo dopasowanych łyżew to szczególnie polecamy łyżwy True bramkarskie True Custom, wykonywane na podstawie skanu 3D Twojej stopy.

Statystyki z www.geargeek.com z dnia 02.06.2023 pokazują, że aż 75% bramkarzy NHL wybrało łyżwy bramkarskie TRUE, co podkreśla ich popularność i wysoką jakość. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na te wyjątkowe łyżwy, które zdobyły zaufanie profesjonalnych bramkarzy, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i dopasowaniu do ich indywidualnych preferencji.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 665 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-05
Wszystko perfekcyjnie
2024-06-24
Super kij. Syn zadowolony
pixel