Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Strzał nadgarstkowy w hokeju: klucz do mistrzowskiego opanowania.

2023-05-16

Strzał nadgarstkowy w hokeju

Mistrzowskie opanowanie strzału nadgarstkowego w hokeju może robić różnicę na lodzie. To szybka i precyzyjna technika, która często decyduje o przebiegu gry. W niniejszym artykule dowiesz się, jak poprawnie i skutecznie wykonać strzał nadgarstkowy, a także jak różni się od bardziej spektakularnego strzału slapshot.

Strzał nadgarstkowy kontra slapshot

Najważniejszą różnicą między strzałem nadgarstkowym a slapshotem jest sposób ich wykonania. Slapshot charakteryzuje się mocą i prędkością, jednak może być mniej precyzyjny. Strzał nadgarstkowy natomiast koncentruje się na dokładności i precyzji, często kosztem prędkości. Dzięki temu jest idealny w sytuacjach, gdy precyzja jest ważniejsza niż siła.

Wykonanie strzału nadgarstkowego

Większość goli zdobywanych jest właśnie dzięki strzałom nadgarstkowym. Technika ta wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i praktyki. Poniżej przedstawiamy, jak poprawnie i skutecznie wykonać strzał nadgarstkowy.

1. Prawidłowe umieszczenie rąk na kiju: Górna ręka powinna chwycić kij w połowie jego długości, podczas gdy dolna ręka powinna być umieszczona niżej. Ręce powinny być umieszczone na tyle blisko siebie, aby umożliwić większą kontrolę i precyzję strzału.
2. Prawidłowe ustawienie krążka: Krążek powinien być umieszczony w pobliżu pięty lub środka ostrza kija. Dzięki temu hokeista ma lepszą kontrolę nad kierunkiem i siłą strzału.
3. Przeniesienie ciężaru ciała: Podczas strzału ciężar ciała powinien być przenoszony z tylnej nogi na przednią, co pozwala na wygenerowanie większej mocy.
4. Kontrola nad ruchem ciała i rąk: Podczas strzału nadgarstkowego ręce powinny podążać za ciałem. Ten ruch pomaga kierować trajektorią krążka, dodając mu dodatkową siłę

Przydatne wskazówki

Kilka wskazówek, które pomogą poprawić precyzję twojej techniki strzału nadgarstkowego:

1. Ćwiczenie prawidłowego ustawienia ciała.
2. Utrzymanie mocnego chwytu na kiju.
3. Celowanie nisko, co sprawia, że strzał jest trudniejszy do zatrzymania dla bramkarzy.
4. Wizualizowanie strzałów przed ich wykonaniem.
5. Obserwowanie profesjonalistów i naśladowanie ich techniki.

Sekret dobrego strzału nadgarstkowego

Sekret dobrego strzału nadgarstkowego leży w doskonałej technice, praktyce i cierpliwości. Hokeiści powinni poświęcić dwukrotnie więcej czasu na doskonalenie strzału nadgarstkowego niż na strzał slapshot, gdyż około połowa wszystkich goli zdobywanych jest właśnie tą techniką. Dobry strzał nadgarstkowy to kombinacja siły,

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 665 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-05
Wszystko perfekcyjnie
2024-06-14
Super sklep . Polecam.
pixel